ZŠ a MŠ Ústí nad Labem, Brná > AKTIVITY > Škola v přírodě > LubenecZákladní škola a Mateřská škola

Pár postřehů ze školandy červen 2023

Na lesním plácku, kde bylo dost klacků, stavěli jsme mezi stromky bunkry, chýše, hmyzí domky.

Zatím žádné klíště, další zprávy příště.

Dopoledne les nás láká, od přípravky po páťáka, nasadili tepláky a sledovali krepáky.

Všechny týmy dobrodruhů vydaly se po okruhu, samý kvíz a hádanky,vyřešily tajenky.

Jak je v Brné tradicí, vše prokládáme legrací, a pak v cíli, zářící, jsme našli velkou krabici.

Také trochu pohody - u vody. A protože jsme všichni parťáci, dali jsme hry na spolupráci.

V neděli zas slunce svítí, takže nutno hodně píti, skoro jako na pláži děti z písku vytváří

želvy, sopky, život v moři - pak už v chládku písně tvoří.

Když už je dost sluníčka, jdeme na kus masíčka.

Dnes děti vyšly po cestě značené, z “člověče, nezlob se” byly nadšené.

Slunce svítí o sto šest, hlídáme to - na mou čest.

Také vlásky umyté, všechno OK, nebojte.

Pro odvážné povahy, byla stezka odvahy. V pláštěnkách a holinách, sami nebo v skupinách,

a ti naši páťáci, byli super strašáci, někteří to sice vzdali, ostatní to ale dali.

Tak nám tu čas běží a my jsme stále svěží.

Lubenec