ZŠ a MŠ Ústí nad Labem, Brná > PŘÍPRAVKA > Fotogalerie PT > ŘÍJEN 2023Základní škola a Mateřská škola
Ústí nad Labem, Jitřní 277, příspěvková organizace

ŠKOLA ONLINE STRAVA.CZ Školní on-line pokladna

ŘÍJEN

Druhý školní měsíc sovičky zahájily nejen pohybem, ale i dalším učením.  Poznáváme podzimní keře, stromy, plody (pomůckou nám jsou i klasické pohádky), vše správně přiřazujeme, krásně malujeme, stříháme, lepíme. Tvoření nás baví.

Užili jsme si společně také krásný Den zvířat, kdy jsme si přinesli své oblíbené knížky, plyšáky, obrázky a společně jsme si užili den plný zvířátkových her a soutěží zaměřených na zrakové, sluchové vnímání, na rychlost, ale i logické myšlení. Pobavili jsme se u hádanek, písniček, ale i pantomimy nebo hry Co to kreslíš? Všem rodičům velice děkujeme za nádhernou spolupráci a přispění do sbírky pro zvířátka.

Též jsme si užili první návštěvu v ústecké knihovně a zvládli jsme také naše úžasné ztvárnění pohybových podzimních básniček ve skvělé týmové spolupráci nebo tanečky, zpěv, hudební vyjádření, kooperaci, ale také spoustu zábavy a pohybových chvilek na zpestření a oživení výuky. Třídíme podle velikosti nejen podzimní plody, ale také sami sebe. Užíváme si pohodové dny a ani nevíme, že se učíme. Například když nás naše Rozárka pomocí tabulek a kostiček učí prostorovou orientaci a my se snažíme a snažíme a za odměnu Rozárka tráví víkend s někým z nás …

Baví nás i úkoly od Rozárky. Vymýšleli jsme si nádherné tanečky na podzimní písničky, stali se z nás moderátoři předpovědi počasí a moc jsme si to užili. Jen si Rozárka a paní učitelka přála, aby se předpověď nevyplnila.  A když jsme se učili o stromech, vytvořili jsme si pomocí listů a temperových barev nádherné podzimní stromy. Těšíme se na závěr měsíce … Rozárka prý má nachystané halloweenské učení.

Poslední říjnový den byl, jak jinak, věnován halloweenskému vyučování. Všechny zábavné aktivity byly zaměřeny na rozvoj obratnosti, rychlosti, pozornosti, ale i zrakového, logického nebo grafomotorického vývoje. Byla to zábava od začátku do konce a zaslouženě si všechny sovičky vychutnaly výborné občerstvení a odnesly si sladkou halloweenskou odměnu. Dva měsíce za námi. Těšíme se na další…

 

 

 

 

HALLOWEEN
HALLOWEEN
HALLOWEEN
HALLOWEEN
HALLOWEEN
HALLOWEEN
HALLOWEEN
HALLOWEEN
HALLOWEEN
HALLOWEEN
HALLOWEEN
HALLOWEEN
HALLOWEEN
Tisk listů
Skládáme podzim
Skládáme podzim
Předpověď počasí
Posloupnost
Draci
Větší, menší, nejmenší
Tiskáme jabloň
Rozárka
Prostorová orientace
Porovnáváme
Pohybové chvilky
Ochutnávka poslepu - cvičíme smysly
Ochutnávka poslepu - cvičíme smysly
Mazurka
Kutálí se...
Kutálí se...
Knihovna
Knihovna
Knihovna
Hlásky
Šípková Růženka
Šípková Růženka
Šípková Růženka
Popletená zvířátka
Pohybové chvilky
Pohybové chvilky
Najdi zvířátko
Mícháme povidla
Mícháme povidla
Malujeme švestky
Jeřabiny
Den zvířat
Co to kreslím?