ZŠ a MŠ Ústí nad Labem, Brná > PŘÍPRAVKA > Fotogalerie PT > LEDEN 2024Základní škola a Mateřská škola
Ústí nad Labem, Jitřní 277, příspěvková organizace

ŠKOLA ONLINE STRAVA.CZ Školní on-line pokladna

LEDEN 2024

Leden jsme začali krásnou novoroční procházkou. Stále platí to staré známé – ve zdravém těle, zdravý duch a tím se řídíme nejen na Nový rok, ale po celý rok. Pohybové chvilky pravidelně zařazujeme několikrát během dne. Přidáváme chvilky na koordinaci pohybu, obratnost, rozvíjíme hrubou i jemnou motoriku a zařazujeme vítané meditační chvilky na zklidnění. Jóga nás baví, a tak ji pravidelně praktikujeme a učíme se nové pozice i meditace. Nejvíc nás baví světýlková meditace.

V lednu nás ale také moc bavilo učení o zimě, zvířátkách v zimě u nás nebo např. na Antarktidě. Poznávali jsme odlišnosti jednotlivých světadílů, odlišných životních stylů a k učení jsme využili nejen naučné programy, ale také knížky anebo molitanové kostky, bublinkovou fólii apod. Zkrátka cokoliv, co výuku oživí a my si procvičíme nejen hlavičky, ale třeba i prstíčky či plosku nohy. Využíváme nejrůznějších didaktických pomůcek a her, zpíváme, tančíme a užíváme si každý den...

A v lednu pak samozřejmě nemohlo chybět závěrečné pololetní hodnocení. Sovičky jsou skvělé a zasloužily si nejen pochvalné sovičky, ale i sladkou odměnu s překvapením. DĚKUJEME VŠEM RODIČŮM ZA ÚŽASNOU PŮLROČNÍ SPOLUPRÁCI!

 

Zrakové vnímání
Učení hrou
Tvoříme ledního medvěda
Tučňák
Tři králové
Stavíme iglú
Stavíme iglú
Sněhohrátky
Skládáme
Skádáme
Relax s bublinkovou folií
Prostorová orientace
Práce s knihou
Pololetní vysvědčení
Pohybová chvilka
Pohybová chvilka
Ploska nohy
Meditujeme
Koordinace pohybu
Iglú
Hry s obručí
Hra s čísly
Hádej, hádej, hádači!
Čteme obrázky
Antarktida